2024-10-08

Dzień Patrona Szkoły Podstawowej nr 92 w Krakowie

W dniu 3 października 2024 roku nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona, Bohaterów Westerplatte. Uroczystość była okazją do uczczenia pamięci bohaterskich obrońców.

Klasy VI a i VI b przypomniały nam wszystkim, jak ważne są wartości patriotyzmu, wolności i solidarności oraz jaką niezłomną postawą wykazali się żołnierze broniący ojczyzny na Westerplatte. Ponadto, w tym wyjątkowym dniu mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli V Pułku Dowodzenia z Krakowa pod dowództwem ppor. Wiolety Domareckiej.

Obecność żołnierzy dodała wydarzeniu podniosłego charakteru i była dla całej społeczności szkolnej inspirującą lekcją patriotyzmu, odwagi oraz poświęcenia. Wiedza przekazana przez żołnierzy o rodzajach broni, wyposażeniu wojskowym oraz zasadach przetrwania (survivalu) wzbudziła w uczniach zainteresowanie służbą wojskową oraz ducha zaangażowania w sprawy ojczyzny.

Wszystkim sympatykom naszej szkoły dziękujemy serdecznie za wsparcie i zaangażowanie w kształtowanie postaw młodego pokolenia.