2024-05-13

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”.

W sobotę, 20 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu odbyła się uroczysta Gala XV Jubileuszowego Międzynarodowego Konkursu Artystycznego im. Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”. Sukcesem w konkursie zakończył się udział uczennic z naszej szkoły. Nadia Gościniak z klasy 7b została laureatką II miejsca w kategorii recytacja. Magdalena Wnęk, uczennica klasy 6c i autorka tryptyku: Kosmos odebrała nagrody za zajęcie drugiego miejsca w kategorii fotografia. Szacowne Jury wyróżniło także prace fotograficzne uczennicy z klasy 6c  Mileny Sitarz. Nie są to pierwsze sukcesy Nadii, Magdaleny i Mileny, mamy nadzieję, że kolejne przed nimi. Patronat Honorowy nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda