2023-06-19

Małopolski Konkurs Plastyczny i Literacki

To prawdziwe błogosławieństwo zapomnieć przez innych o sobie”- tak brzmiało motto tegorocznej XVIII edycji Małopolskiego Konkursu Literackiego i Plastycznego, którego organizatorem była  Szkoła Podstawowa nr 101. Honorowy patronat nad konkursem objęli między innymi: Prezydent Miasta Krakowa, Małopolska Kurator Oświaty, Honorowy Konsul Królestwa Danii. Wśród szacownego grona laureatów znalazły się uczennice z naszej szkoły: Julia Kreczman z klasy 8b – Nagroda II stopnia za pracę” Być człowiekiem”, która powstała pod kierunkiem pani Beaty Arend. Hanna Żak z klasy 6b – Nagroda II stopnia za opowiadanie „Plecaczki serc”. Magdalena Wnęk z klasy 5c – Nagroda III stopnia i Nagroda specjalna Smoka Wawelskiego za tekst prozatorski” Puzzle życia”. Milena Sitarz z klasy 5c – Nagroda I stopnia za obraz „Ciche anioły” Prace uczennic z klasy 6b i 5c powstały pod kierunkiem pani Iwony Ćwik. Na konkurs przesłanych zostało ponad 600 dzieł. Wszyscy cieszymy się z sukcesu naszych uczennic, których prace  wyróżniały się szczególną wrażliwością na  drugiego człowieka.