2023-06-06

Finał szkolnych „Pól Nadziei” w NCK

Już po raz kolejny braliśmy udział w Szkolnych „Polach Nadziei” organizowanych przez Hospicjum świętego Łazarza. Jesienią wolontariusze posadzili cebulki żonkili tworząc żonkilowe pole. Przyszła wiosna i nasze żółte Pole Nadziei zakwitło, a tym samym zaowocowało zbiórką funduszy na działalność hospicjum. Zadaniem kampanii „Pola Nadziei” jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Nasi wolontariusze przeprowadzili zbiórkę na terenie szkoły. Wszystkim darczyńcom: Rodzicom, kadrze szkoły i uczniom bardzo dziękujemy. Uczniowie wzięli również udział w konkursie plastycznym „Poczuj miętę do pomagania” na który wykonane zostały żonkilowe doniczki pełne pachnącej mięty. Nagrody w konkursie otrzymały uczennice klasy 8b: Gabriela Kowalczyk, Gabriela Kłosińska i Milena Niemczura.  Serdecznie gratulujemy!