2023-03-17

Dzień Liczby Pi

14 marca Liczba π   obchodzi swoje święto. W naszej szkole również świętowaliśmy w tym dniu. Uczniowie w zaskakującej liczbie przyłączyli się do przygotowania dekoracji. Powstały piękne plakaty, π   w formie przestrzennej, cyfry rozwinięcia dziesiętnego.  Uczniowie klasy 5C byli członkami  komisji w różnorodnych konkurencjach dotyczących tej niezwykłej liczby. Sprawdzali między innymi wiedzę o niej , pomagali chętnym przekonać się, że faktycznie stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy to 3,14 oraz sędziowali w zawodach najdłuższego utrzymywania hula hop w ruchu. Lekcje matematyki również były nietypowe. W klasach powstały piękne rebusy o liczbie π.  16 marca uczestnikom naszych zadań, którzy zdobyli najlepsze wyniki, wręczyliśmy nagrody- upominki w postaci przyrządów geometrycznych. 

Święto PI niewątpliwie miało walory dydaktyczne i z pewnością umiliło nam czas spędzony w szkole.

   

Tagi wpisu: