2022-09-09

„Kawiarnia u Lolka” dla chorych dzieci hospicjum Alma Spei

W tym roku „Szkolne Koło Wolontariatu” podjęło wyzwanie zdobycia Certyfikatu „Szkoły z pasją pomagania” O tym, że lubimy pomagać, świadczą coroczne akcje SKW w które włączają się Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i wychowawcy. Realizując program konkursu ALMA SPEI Hospicjum dla dzieci, zorganizowana została w naszej szkole zbiórka środków finansowych podczas Dnia Papieskiego. Szkolni wolontariusze częstowali wspaniałymi kremówkami, za które goście „Kawiarenki u Lolka” przekazywali dowolne kwoty do przygotowanych puszek, na pomoc dzieci chorych – podopiecznych hospicjum. Udało nam się zebrać 2 211, 50 zł. Kwota została w całości przekazana na konto  ALMA SPEI Hospicjum dla Dzieci. Może dzięki naszej pomocy uda się rozpromienić twarz chorego dziecka i dać choć trochę radości zatroskanym rodzicom. Wszystkim bardzo, bardzo dziękujemy za przyłączenie się do akcji. Warto pomagać! Dobro zawsze powraca!   Zdjęcia w galerii autorstw Michała Kowalskiego kl. VIIa