2023-12-08

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

4 grudnia 2023 roku był szczególnym dniem dla Szkolnego Koła Wolontariatu.  Wolontariusze i opiekunowie zgromadzili się na uroczystym zebraniu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Przypomnieliśmy sobie czym jest wolontariat, jak powinna wyglądać praca wolontariusza,  podsumowaliśmy nasze dotychczasowe akcje i  wszelakie działania. Miłą niespodzianką dla wolontariuszy była wizyta przedstawiciela Hospicjum św. Łazarza, Pani Renaty Połomskiej, która wręczyła pani Dyrektor Monice Chmielewskiej pisemne podziękowanie za wszelkie działania szkolnych wolontariuszy dokonane na potrzeby Hospicjum Św. Łazarza. Otrzymaliśmy potwierdzenia naszych akcji, co wszystkim sprawiło wielką radość. Były także podziękowania dla przewodniczącego Rady Rodziców, pana Pawła Sitarza, który zawsze chętnie służy nam pomocą. Lecz najważniejsze były podziękowania  dla samych wolontariuszy. Już w świątecznej atmosferze, przy pachnących świętami pierniczkach i mandarynkach opiekunowie SKW wręczali wolontariuszom mikołajkowe upominki. Zapachniały i święta i radość  ze wspólnie podejmowanych działań… . Dziękujemy wszystkim za dobroć i okazane serce.