2023-11-08

KWESTA na rzecz HOSPICJUM św. Łazarza oraz przedświąteczne porządkowanie grobów żołnierzy.

Listopadowe kwestowanie jest już naszą wieloletnią tradycją. Nasi wolontariusze nie zawiedli także w tym roku. Mimo że niebo straszyło deszczem, a wiatr czasem przypominał, że to już jesień, przyszli na Cmentarz Rakowicki. Zapraszali wszystkich odwiedzających to szczególne miejsce do charytatywnej pomocy na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Gdybyście ich widzieli :)))

Z zaangażowaniem, z uśmiechem nie tylko spacerowali między grobami z puszkami, ale równie chętnie sprzątali groby oraz zapalali na nich światełka pamięci. Jako szkoła im. Bohaterów Westerplatte szczególnie poświęciliśmy czas wojskowej części cmentarza. Pamiętaliśmy o grobie obrońcy Westerplatte, majorze Ludowego Wojska Polskiego, Mieczysławie Słabym. Była to już kolejna akcja SKW w tym roku szkolnym.

Dziękujemy naszym wolontariuszom. Nie ma nic milszego dla nauczyciela, jak zobaczyć swoich uczniów w roli odpowiedzialnych, kulturalnych i jednocześnie wesołych młodych ludzi, chcących z nami współpracować…

Opiekunowie SKW