2023-04-04

Uroczystości z okazji święta Żołnierzy Wyklętych.

Żołnierze wyklęci
W dniu 01.03.2023 roku w uroczystościach z okazji Święta Żołnierzy Wyklętych reprezentowali Nas przedstawiciele Naszej Szkoły ze Sztandarem. Uroczystości rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Katedrze Wawelskiej pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego. Następnie odbył się przemarsz kilkuset szkół i instytucji ulicami Krakowa do Parku Jordana. Po przypomnieniu działalności Żołnierzy Wyklętych
i przemówieniach min. Pani Kurator Barbary Nowak oraz odczytaniu apelu poległych uroczystości zakończyły się wystrzałami z broni palnej przez Wojsko Polskie.
Cześć Ich Pamięci
W upamiętnieniu dnia Żołnierzy Wyklętych naszą szkołę reprezentowali: Julia Windak, Lena Śliwińska i Marcel Studziński z nauczycielem Dariuszem Sieklińskim.