2023-04-04

Klasa 2a w Ekospalarni Kraków.

22 marca klasa 2a wzięła udział w warsztatach edukacyjnych w Ekospalarni w Krakowie. Celem naszej wycieczki miało być uświadomienie jak funkcjonuje system gospodarki odpadami w mieście. Spodziewaliśmy się, że będzie „śmierdziało”, a zobaczyliśmy nowoczesny zakład, w którym naszą uwagę przykuła ściana zielonych roślin. W Ekospalarni większość pracy jest skomputeryzowana i zmechanizowana. Byliśmy zafascynowani. Warto wspomnieć, że co dziesiąte mieszkanie w Krakowie jest zaopatrywane w energię elektryczną, ciepłą wodę oraz ogrzewane w zimie dzięki odpadom z czarnych pojemników, które trafiają do Ekospalarni. Na koniec ciekawostka – przy spalarni są ule i latają pszczoły. Wygląda na to , że jest to ekologiczna, bezpieczna dla zdrowia mieszkańców spalarnia.