2022-09-18

Żonkilowe Pola Nadziei

Krakowskie Hospicjum św. Łazarza jest kolebką polskich “Pól Nadziei” i koordynatorem ogólnopolskiej akcji w której biorą udział ludzi z różnych szkół ale też i miast. Wolontariusze naszej szkoły również po raz kolejny włączyli się w akcję „Żonkilowych Pól Nadziei” i stworzyli żonkilową rabatkę solidarności z Hospicjum św. Łazarza w Nowej Hucie. Zachęcili również do wzięcia udziału w tej akcji innych uczniów naszej szkoły. Wspólnie wykonali napis oraz posadzili cebulki żonkili, jako symbol pamięci o chorych. Wiosną przed naszą szkołą rozkwitnie „Słoneczne Pole Nadziei”, przypominające uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz przechodniom o pomocy osobom chorym przebywającym w nowohuckim hospicjum. Nasze żonkilowe pola mają również promować wolontariat i zachęcać do pomocy osobom potrzebującym. zdjęcia: p. Paulina Famulska