2022-09-05

Bezpieczna droga do szkoły

5 września uczniowie klasy 1a wzięli udział w inauguracji akcji Bezpieczna Droga do Szkoły zorganizowanej przez małopolską policję. Ubrani w odblaskowe kamizelki, uzbrojeni w podstawową wiedzę z zakresu ruchu drogowego, w asyście policji pokonywali przejście dla pieszych, które znajduje się najbliżej naszej szkoły. Dzieci spotkały się z wicemarszałkiem województwa małopolskiego Panem Łukaszem Smółką oraz Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie Panem nadinsp. Michałem Ledzionem. Maskotką pierwszaków była Klementynka, która nie tylko wzbudziła sympatię dzieci, ale i przykuwała uwagę kierowców. Nasi najmłodsi uczniowie udzielili krótkiego wywiadu dziennikarce Radia Kraków, jak i dziennikarce Telewizji Kraków. Relację z wydarzenia mogliśmy zobaczyć w Kronice Krakowskiej 5 września o godzinie 18:30. https://krakow.tvp.pl/62227315/05092022-1830 ( od 14. 35 ) Opis wydarzenia także pod linkiem: https://www.radiokrakow.pl/…/przy-malopolskich-szkolach… Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali odblaski, które z pewnością przyczynią się do zwiększenia widoczności dzieci na drodze.