2022-12-06

Mikołajowy „zawrót głowy”

Akcja Mikołajowa to jeden z etapów projektu „Szkoła z pasją pomagania” organizowanego przez Fundację Alma Spei Hospicjum dla Dzieci w Krakowie, w której nasza szkoła bierze udział.
Akcja polega na realizacji listów do świętego Mikołaja napisanych przez podopiecznych hospicjum, ich rodzeństwo lub Rodziców.
Nasza szkoła otrzymała list od małej Jagódki, która marzyła o komputerku dziecięcym i potrzebowała nowy kombinezon na zimę. Nasi uczniowie i nauczyciele zbierali fundusze, które zasiliły „Mikołajowy kuferek” stojący na portierni szkoły. Z zebranych pieniędzy zakupiliśmy wymarzone prezenty dla Jagódki, a nasi wolontariusze dostarczyli je do biura ALMA SPEI.
Jeszcze raz dziękujemy za pomoc i wsparcie wszystkim, którzy włączyli się w Mikołajową akcję pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom Hospicjum Alma Spei.